Spirulina- jeden z najbardziej wartościowych produktów spożywczych

Spirulina jako naturalny suplement diety

Na wstępie warto zaznaczyć, że spirulina to jeden z najbardziej wartościowych produktów żywnościowych na rynku. Zawdzięcza to obecnym w niej składnikom oraz tym jak wpływają one na organizm.

Zazwyczaj sprzedawana jest ona jako proszek, czasem jako tabletki, jednak najpopularniejszą formą jej spożywania jest dodawanie do koktajli owocowych czy warzywnych, bądź do batonów energetycznych. Nie jest to produkt, który spożywa się jako samodzielny pokarm ze względu na jej mocno ostry smak.

Najczęściej spirulinę jako suplement diety możemy zauważyć wśród sportowców, osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia, osób dbających o zdrowie oraz dobrą dietę. Spożywanie spiruliny jest całkowicie bezpieczne, a także nie powoduje negatywnych skutków ubocznych.

Właściwości

Suplement spirulina to produkt, który zawiera najwięcej białka ze wszystkich produktów żywnościowych- aż cztery razy więcej niż mięso gdybyśmy porównywali tą samą ilość tego i tego. Z tego też powodu, jak było już wspominane wcześniej suplement ten powinien być używany przez wegetarian i wegan gdyż świetnie zastępuje białko odzwierzęce, którego jak wiadomo w ich diecie nie ma.

Spirulina zawiera:

– witaminę B1- w ilościach większych niż owoce i warzywa,

– witaminę B2- w ilości do 20 razy większej niż w innych produktach,

-witaminę B12- 2,5 raza więcej niż w wątrobie zwierzęcej,

– dziewięć aminokwasów egzogennych, czyli takich które nie są produkowane przez organizm,

– kwas gamma-linolenowy GLA- warto podkreślić, że właściwości tego kwasu są bardzo ważne w utrzymaniu zdrowia, ponieważ obniżają cholesterol, zapobiegają różnym chorobom serca, a także obniżają ciśnienie.

Działania prozdrowotne

Spirulina jest polecana przy różnych schorzeniach, ale także zapobiegawczo i ochronnie. Oto jej główne działania:

– obniża ciśnienie

zapobiega miażdżycy i udarowi mózgu

-usuwa ciężkie metale z organizmu

-pomaga zredukować tkankę tłuszczową

-posiada detoksykujące właściwości

Dlaczego ona?

Jak przy każdym suplemencie, leku i innych podobnych produktach, należy pamiętać, że odpowiednie dawkowanie jest bardzo ważne. Przed rozpoczęciem stosowania spiruliny warto poszukać produktu z pewnego i znanego źródła by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, które mogą przynieść więcej problemów niż pożytku.

Nie mniej jednak spirulina jest produktem, którego warto spróbować, który jest bardzo zdrowy i pomocny, a także może w naturalny sposób pomóc naszemu organizmowi.